Avrupa devlerinin scoutları Galatasaray-Beşiktaş derbisine geliyor

Süper Lig’in 12. haftası derbiye sahne olacak, Galatasaray alanında Beşiktaş ‘ı ağırlayacak. Dev mücadele; Süper Lig yarışında olduğu kadar teknik yöneticiler Şenol Güneş ile Okan Buruk için de çok kıymetli. Güneş, yeni periyodunda çıktığı birinci maçtaki Ümraniye galibiyetinin akabinde derbi zaferiyle rüzgarı büsbütün lehine çevirmeyi amaçlıyor. Okan Buruk ise derbi galibiyetiyle kredisini artırmanın ve camiayı tekrar havaya sokmanın peşinde.

‘RAKİPLERİMİZ ÖNÜMÜZDE DURAMAZ’

Oyuncularına Beşiktaş derbisinden beklentilerini aktaran Okan Buruk, “Sizden Alanyaspor maçının birinci yarım saatindeki oyunu, çabayı ve baskıyı istiyorum. Galatasaray bu türlü oynamalı. Esasen bunu başarırsak, hiçbir rakip önümüzde duramaz” sözlerini kullandı.

ŞENOL GÜNEŞ’TEN UYARILAR

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş ise öğrencilerine Galatasaraylı 3 oyuncu için ikaz yaptı… Emre ve Kerem’in bindirmeleri için savunmayı uyaran Güneş, atak çizgisinden da bu ikilinin yaratacağı boşlukları değerlendirmelerini istedi. Torreira için de özel önlem alınacağı kaydedildi. Güneş, savunma sınırında misyon alacak isimlere bu 3 isme karşı dikkatli olmaları buyruğunu verdi.

2 MAÇ DAHA İZLEDİLER

Futbolseverleri çok keyifli bir müsabaka beklerken, devlerin de gözü bu gayrette olacak. Ajansspor’un bilgisine nazaran; Galatasaray – Beşiktaş derbisini Manchester United ve Kaç scoutları takip edecek. İstanbul’da olan United ile Kaç oyuncu izleme grubunun, UEFA Konferans Ligi’nde temsilcimiz Başakşehir’in, Hearts ile oynadığı müsabakayı ve Süper Lig’de Kasımpaşa’nın, Ankaragücü’nü ağırladığı çabayı de yerlerinden takip ettiği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir