Emine Hanım’ın kıyafeti sosyal medyaya damgasını vurdu

28 Mayıs seçimlerinde yüzde 52,18 oy oranı ile yine Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ın vazifesi devraldığı merasimde ve takibinde Külliye’deki kabul merasiminde Emine Erdoğan Hanım’ın kıyafeti büyük beğeni kazandı.

Emine Hanım kıyafetinin şıklığının yanı sıra selamlaşma biçimi de dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte senkron hareketleri de Emine Hanım Erdoğan’ın verdiği kapsayıcılık iletisini tamamladı.

EMİNE ERDOĞAN’IN AY-YILDIZ HASSASİYETİ

Emine Erdoğan Hanım kıymetli taşlarla bezeli ay yıldızlı broşu daha evvelki etkinliklerde kullanmıştı. En son 30 Ağustos Resepsiyonu’nda da tıpkı broşu siyah ışıltılı bir elbise üzerinde kullanmıştı. Lakin Emine Erdoğan Hanım’ın bu defa broşunu taktığı siyah kaftanı toplumsal medyada büyük beğeni aldı.

EMİNE HANIM’DAN TEŞEKKÜR PAYLAŞIMI

Emine Erdoğan hanım merasimlerin akabinde yaptığı paylaşımda “Bugün dünyanın her yerinde kalpleri Türkiye Yüzyılı’nın başarısı için atan tüm kardeşlerimizin duaları ve düzgün dilekleriyle, ülkemiz için yeni bir sayfa açıldı.

Bu kutlu seyahatin Türkiye için, milletimiz için, insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Cumhurbaşkanlığı Vazifeye Başlama Töreni’nde bizi yalnız bırakmayarak, mutluluğumuzu paylaşan tüm Devlet Liderleri ile çok değerli eşlerine, yurt içi ve yurt dışından gelen bütün dostlarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum.” sözlerini kullandı. Emine Hanım paylaşımında gün içinden karelere de yer verdi.

EŞİNİN KONUŞMASINA DEKTEK OLDU

Yoğun konuşma ve aktifliklerin çok olduğu tarihi günde Emine Erdoğan Hanım Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması sırasında eksik kalan kısmı hatırlatması ile de dikkat çekti. Emine Hanım’ın dikkati kameralara da yansıdı. Emine Erdoğan, vazifeye başlama merasiminde Sinan Oğan ve Mustafa Destici’ye teşekkür etme kısmını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hatırlatarak nezaket kurallarına verdiği kıymeti bir kere daha gösterdi.

SOSYAL MEDYA EMİNE HANIM’IN ŞIKLIĞINA KİTLENDİ

İslami müelliflerden Yıldız Ramazanoğlu da Emine Hanım’ın kıyafetine övgüler yağdıranlar ortasında yerini aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vazifesi devraldığı günde toplumsal medya birebir vakitte Emine Hanım’a duydukları hayranlıklarını da lisana getirdi. Bir kullanıcı “Emine Erdoğan çok şık cok şık olmuş. Ba-yıl-dım” yazarken öteki bir kullanıcı Emine Hanım’a ‘Sultanım’ diye hitap ederek “Bu kaftanınızı bana armağan etmeye ne dersiniz…” dedi ve Emine Hanım’ı etiketledi. Toplumsal medyada Emine Hanım’a övgüler yazılan çok sayıda bildiri paylaşıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir