Emre Belözoğlu Kendisine Küfreden Beşiktaş Taraftarı İçin Verdiği ‘Şeref’ Örneğiyle Tepki Çekti

Kendi alanında Beşiktaş’a 0-2 mağlup olan Medipol Başakşehir’de teknik yönetici Emre Belözoğlu, müsabaka sonrasında düzenlediği basın toplantısında reaksiyon çeken açıklamalarda bulundu. Detaylar ⬇️

Süper Lig’in 25. haftasında Beşiktaş deplasmanda Başakşehir’i Vincent Aboubakar ve Masuaku’nun golleriyle 2-0 yendi.

Avrupa kupalarına katılma gayreti açısından büyük kıymet taşıyan maçta Başakşehir’den Adnan Januzaj kırmızı kart gördü. Beşiktaş üst üste 2. galibiyetini almış oldu.

Maçın akabinde Başakşehir Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu, kendisine küfürlü tezahüratlarda bulunan Beşiktaşlı taraftarlara reaksiyon gösterdi.

Emre Belözoğlu, şu sözleri kullandı:

“Beşiktaş büyük bir camia… Beşiktaş taraftarına yakışmıyor. Annemiz var, eşimiz var. Çocuklarımız buraya geldi. Bu türlü taraftarlık olmaz. Benim tertemiz bir annem, tertemiz bir eşim var. Annem hayatında babamdan diğer biri ile tanışmadı, eşim benden evvel öteki kimse ile görüşmedi. Herkesin bir hayatı var. 35 dakika Emre Belözoğlu‘nun annesine küfür etmek olmaz. Beşiktaş’a gönül vermiş insanların %50’si %60’ı bu hususta hassastır. Lakin buraya gelenler… Bizim bir terbiyesizliğimiz olmadı. Adaptan mahrum, ağır olacak tahminen lakin haysiyetten mahrum bu halla bu iş olmaz.”

Maça kızını getirdiğini söyleyen Emre Belözoğlu,

“Sağ olsun bizimkiler de bizim çocukları oraya yakın koydular. Çocuklar 30-35 dakika küfür dinlediler. 8 ve 5 yaşlarında iki kızım var. Benim de tanıdığım Beşiktaş taraftarı çok dostum var. Bilhassa 1 ay evvel büyük bir felaket yaşamış ülke, Emre Belözoğlu’na küfrediyorsa bu nasip işidir. Haysiyet de nasip işidir. Bu insanların ne insanlık ne de haysiyetten nasibini aldığını düşünmüyorum.” tabirlerini kullandı.

Emre Belözoğlu kelamlarına ise şu biçimde devam etti: “Babamdan evvel diğerinin elini tutmamış bir annem ve benden evvel kimsenin elini tutmamış bir eşim var.

Şeref istiyorlarsa bizde ziyadesiyle var. Bunu çok lisana getiriyorlar. Evvel bir dönsünler de kendilerine baksınlar.”

Bu açıklama toplumsal medyada epeyce eleştirildi ⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir