Keşan’da YRP’li Uyar’dan çarpıcı iddialar!

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – YRP Keşan Belediye Lider adayı Selim Uyar, Keşan Belediyesi ile ilgili çarpıcı sav ve açıklamalarda bulundu.

Başkan Adayı Selim Uyar, vazifede olan AK Partili Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun heykel ve müzikten ve cümbüşten diğer bir şey yapamadığını tez etti. Keşan Belediyesi’nin usulsüzlükler ilgili bir sürü savlar olduğunuj öne süren Uyar, “Bir sürü paralar dağıtıldığı sav ediliyor. Allahınızı severseniz bu memleket bu kadar boş mu? Bizler çoluk çocuğumuzun hakkını hukukunu korumayalım mı? Yarın öbürgün herkes sessiz kalırsa bu bu türlü masraf mi?” diye sordu.

Hiç kimseden dayanak almadan kendi uğraşlarıyla uğraştıklarını belirten Uyar, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun 3 devir Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yaptığına da dikkati çekerek, “Sayın lider vazife yaptığı 3 devirde kimin işine yaramış. Hangi yoksulun tenceresinin kaynamasına vesile olmuş. Belediyede de onu çıkar bunu al, bunlar bu türlü olmaz. O denli organize sanayi deyip de, 5 yılda organize endüstriye çivi çakamayanlar, bir icraat yapamayanlar, neymiş bir 5 yıl daha verin diyorlar. 5 yıl değil size 10 yılda versek bişey yapamazsınız. Zira sizin iktidarınızın siyasetinde üretim yok. Üretim olmaya bir siyasette iş yürümez.” diye konuştu.

Uyar, Vatan Caddesi’nden Helvacıoğlu’na şu soruları yöneltti:

“Madem ki bizler Keşan’da her şeyi hibelerle yaptık. Neden biz bu kadar borca battık. Keşan Belediyesi’nin borcu var mı yok mu? Bunu açıklayın her şey şeffaf olacak. Bu kadar usulsüzlükler konuşuluyor, geçen günler bununla ilgili paylaşımlar oluyor. Bunları birileri de çıkıp sormuyor. Hani bu devletin hakimi savcısı yok mu? Gel bakayım kardeşim bu türlü bir tezde bulundun. Var mı gerçeği yok mu? Denmiyor. Devletimizin milletimizin parasını kimseye heba edemeyiz, Allahın müsaadesiyle bunu nasıl tatlı tatlı yiyenler varsa, acı acı da kusacak Allahın müsaadesiyle. Onun için buradan sesleniyorum. Keşan halkı birinci evvel karar versin. Düzgün insan istiyorlar mı? istemiyorlar mı? Yoksa bu türlü geldi bu türlü gitsin mi diyorlar. Milletin parası bu halkın parası her gün soyuluyor. Yazık günahtır, kendi paraları olsa cebinden bu kadar harcayamazlar. Belediyeyi büyük bir rant olarak görenleri değil, nitekim hizmet edebilecek beşerler seçilsin. Keşan’ın beşerinin işsizliğini giderebilecek, Keşan’daki çocuğun uyuşturucudan kurtulabilmesi için efor gösterebilecek insanları seçelim. Bunlar yapamaz, devletin siyasetinde üretim yok. Yahudi üretimi almış, iklim projesini onaylamış senin üretim yapma bahtın yok. Onun için organize sanayi desinler olmaz, insanaları kandırmaktan öteye geçemezler. Organize sanayi de olsa Keşan’a yetmez. Allah isteği için bizler bu davaya hizmet ediyoruz. İnşallah halkımızın gelecek jenerasyonumuzun hakkını, hukukunu koruyacağız ve Keşan’ımıza gereken hizmeti bizler yapacağız. Halkımız bunu görecek, Yeniden Refah Partisi olarak biz bun hazırız. Muhakkak usulsüzlüklerin hiç birine tahammül etmeyeceğiz, yapılanların karşısında sessiz durmayacağız.”.

2019 seçimlerinde AK Parti Keşan Belediye Başkanı olan ve seçimi kazanan Mustafa Helvacıoğlu’nun danışmanım diyerek tanıttığı ve İzzetiye ve Paşayiğit Mahallesi’nde de vatandaştan “Sizi Keşan Belediyesi’nde işe alacağım” diyen bir kişinin iş vaadi ile vatandaştan para aldığını da belirten Uyar açıklamasında şunları kaydetti:

“Ben bu olayı sayın başkana da iletmiştim. İzzetiye Mahallesi ve Paşayiğit Mahallesi’nde seçim vaktinde insanları işe sokma vaadi ile İzzetiye Mahallesi’nden kişi başı kaçar para alındı. Danışmanım diye tuttuğun ve tanıttığın adam bireylerden kaçar para aldı. Bunları halka açıklar mısınız? İzzetiye ve Paşayiğit Mahallesi’nden, öbür yerler de varmış lakin onları bilmiyorum. Şahit olduğum iki mevzu var. İzzetiye ve Paşayiğit Mahallesi’nden bu adam kendini danışman olarak tanıtıp lider ismine Keşan Belediyesi’ne işe alma taahhüdü vererek insanlardan para aldı. Para verenlerden biri kendi isteği ile bana geldi, işe alınma taahhüdü ile para verdiğine dair kendi görüntüsünü çektirdi. Ben de bunu Fatma Hanıma da söyledim (Fatma Aksal AK Parti Edirne Milletvekili) kendisi bu bahisten haberi olmadığını belirterek görüntüyü izledi ve Selim istersen git savcılığa ver dedi. Ben de bunu size veriyorum dedim. Bu Keşan Belediyesi’ne iş vaadi ile para verenler, şayet ki onlarda nitekim çıkıp açıklarlarsa kendi istekleri ile, açıklamazlarsa ben savcılığa bu görüntüyü verip kabahat duyurusunda bulunacağım. Bu kadar haksızlıkla hukuksuzlukla bir seçim devri olmaz. Siz kendi paranızı mı harcıyorsunuz ya? Milletin parası bu türlü sarf edilir mi?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir