Yeni yılın ilk gününü gökyüzünde karşıladılar

UNESCO Dünya Doğal ve Kültürel Miras Listesi’ndeki Kapadokya’da gün doğumundan evvel hazırlanan sıcak hava balonları, sepetlere turistlerin alınmasının akabinde havalandı.

Peribacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadiler üzerinde süzülen balonlardaki turistler, gün doğumunu bölge semalarından izledi.

İngiliz turist Elizabeth Glad, birinci sefer ziyaret ettiği Kapadokya’nın doğal hoşluklarını çok beğendiğini belirterek, “Burası şaşırtan ve fantastik bir yer. 2023 yılına başlamak için daha eşsiz bir yer düşünemezdim. Yeni yıla hayal üzere bir başlangıç yaptık” dedi.

Lubnanlı turist Elyasa Attallah ise yılbaşı için tercih ettikleri Kapadokya’da katıldığı balon çeşidinin kendisi için hoş bir tecrübe olduğunu, bölgede vaktin eğlenceli geçtiğini söz etti.

Yerli turistlerden Melike Çapacı da sabahın birinci ışıklarıyla balonların gökyüzüne yükselmesinin görüntüye renk kattığını lisana getirerek, “Yılın birinci güneşini balonda karşıladık. Etrafta yüzden fazla balon vardı, çok hoştu, keyifle çevreyi izledik” diye konuştu.

Bazı turistler ATV motor ve arazi araçlarıyla düzenlenen tiplere katılırken kimisi de rengarenk balonların oluşturduğu görünümde fotoğraf çektirdi. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir